Земельна реформа в Україні
Відповідаємо на всі важливі запитання

Мені просто спитати

Коли земля почне продаватися?
1 жовтня 2020 року.
Чи будуть швидко розпродані усі сільгоспугіддя України?
Ні. Про це свідчить досвід інших країн. У сусідній Молдові мораторію немає, і там продається не більше 3% сільськогосподарських угідь на рік. Власники паїв самі вирішуватимуть, продавати свою землю, чи ні. В Україні давно існує ринок житла – і усі кватири не були розпродані за короткий час.
Чи скуплять усю українську землю 2-3 олігархи?
Ні. Закон передбачає заборону одній особі володіти більше 0,5% сільськогосподарської землі в межах всієї України, більше 8% у межах області, або більше 35% в межах об'єднаної територіальної громади (ОТГ).
Чи скуплять нашу землю іноземці?
Українську землю зможе купити тільки український громадянин або компанія, створена в Україні. До 2024 року вводиться додаткова умова до юридичних осіб, які хочуть купити землю: їх кінцевими власниками мають бути лише українці.
Як ЗАПРОВАДЖЕННЯ ВІЛЬНОГО ОБІГУ землі вплине на село?
Реформа спрямована на забезпечення прав громадян України, усунення тіньового обробітку земель та створення стимулів для розвитку аграрного сектору. Зараз частина землі знаходиться в тіньовому обробітку. Це означає, що до громад не приходять податки на доходи фізичних осіб та на землю. Після реформи саме громада буде розпоряджатися сільськогосподарськими землями, розташованими в її межах. Тобто вся земля за межами села, якщо вона не є приватною, стає власністю громади цього села. На гроші від оренди або продажу частини земель громади аграріям, можна буде будувати дороги, школи, лікарні, або реалізовувати інші важливі для місцевих мешканців проекти.
Деталі шукайте у проекті закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"
Переглянути текст проекту Закону
Залишились запитання? Телефонуйте!
Урядова гаряча лінія: 1545
Гаряча лінія Мінекономіки: 0-800-215-010